stylové ubytování - Jeseníky

Tipy na výlety

Lázně Bludov  - 3 km - jsou moderním lázeňským zařízením, nacházejícím se v krásném prostředí podhůří Jeseníků. Poskytují profesionální lázeňskou péči založenou na nejnovějších lékařských poznatcích v oborech balneologie, obezitologie a léčebné rehabilitace. V posledních desetiletích se lázně dostaly do povědomí díky léčbě obezity u dětí, kde je dosahováno výborných výsledků.

Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně  - český i světový unikát !
Renesanční zámek Velké Losiny  - znáte z filmu Kladivo na čarodějnice / neblaze proslulý čarodějnickými  procesy v 17.století /.
Ruční papírna Velké Losiny  - nemá v oblasti střední Evropy obdoby - národní kulturní památka.
Státní hrad BOUZOV - znáte z pohádky O létajícím ševci.
Praděd - národní přírodní rezervace se  162 m vysokou televizní věží a přístupnou rozhlednou.
Věznice Mírov - natáčel se zde film Kájínek / jeden z nejsledovanějších vězňů naší historie – Jiří Kájínek je zde stále umístěn / - krásné romantické okolí.

Šumperk - historické centrum a zámek , Geschaderův Dům, měšťanské domy, hrad a zámek Kolštejn v Branné, hrady Brníčko, Hoštejn, Mírov, Rabštejn, Nový Hrad, Bludov, Loučná nad Desnou, Ruda nad Moravou, Sobotín, Třemešek, Zábřeh, Žádlovice.

MINIMUM NÁMAHY - MAXIMUM ZÁŽITKŮ ! TIP na výborný blízký výlet nejen pro celou rodinu !
VÝLET NA RAMZOVOU - přímo v obci Bohutín nasednete na místní lokálku, která Vás pomalou jízdou zaveze překrásným prostředím CHKO Jeseníků přímo až na Ramzovou. Zde přesednete na lanovku, která s Vámi vystoupá až na hřebeny vrcholků jesenických hor - Šerák, Keprník, Petrovy kameny atd. Dolů do Ramzové se dostanete pohodlně pěšky nebo opět lanovkou.
Mnoho našich klientů - cyklistů volí také kratší variantu - tj. vlakem z Bohutína na Ramzovou a zpět bez návštěvy vrcholků Jeseníků /kola naložíte do vlaku /. Má to velkou výhodu - celá cesta zpět / cca 30 km / je totiž z kopce
a vychutnáte si tak krásy přírody opravdu plnými doušky bez vynaložení většího úsilí a dokonale tak splynete s touto nádhernou krajinou ! 

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode